List

Autor: Anna Mezovská | 23.8.2011 o 8:00 | (upravené 23.8.2011 o 8:23) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  785x

Každý deň okolo poludnia vyzerám túžobne von oknom a pozorujem ľudí na ulici - Príde dnes? Nepríde? Bude moje očakávanie naplnené? Alebo žeby opäť nie? Bude dnešný deň tým veľkým dňom, keď sa konečne dočkám? ... 

Ani dnešok nebol iný. Znova som stála pri okne a s napätím sledovala, čo sa vonku dialo. Bolo poriadne horúco. Augustové slniečko malo obrovskú radosť, a tak sa ju snažilo šíriť všade, kde sa len dalo. Som veľmi rada, že sa vrátilo opäť leto. Už nemusím chodiť vonku na prechádzky s dáždnikom a gumákmi, ale namiesto nich si môžem zobrať slnečné okuliare a opaľovací krém. Veľmi sa z toho teším a myslím, že nie som sama. Spolu so mnou sa isto tešia i biele motýle, bláznivo poletujúce po našej záhrade.

Ručička sa blížila ku dvanástej hodine. Bola som v napätí. Tak čo? Dnes to vyjde? ...

A potom sa vynorila z diaľky pre mňa už dobre známa útla postava nášho poštára Gustava na starodávnom, rachotiacom bicykli s veľkými kolesami.

Tento rok Gustáv úplne zmenil svoj štýl. Z malého, nenápadného mužíčka sa stal profesionálny poštár, rýchly ako strela. Už nemusí viac chodiť pešo. Už nemusí viac bežať po vlastných, keď ho naháňa nejaký pes, ktorého gazda ráno zabudol zatvoriť. Nie, už nemusí, pretože má bicykel. :-)

„Ahoj, Gustáv! Priniesol si mi dnes môj vytúžený list?" zvedavo som z diaľky zavolala na Gustava.

„Ahoj! Tak teba to ešte neprešlo? Ešte stále očakávaš, že ti to príde? Dievča, dievča, ty máš ale trpezlivosť!" odpovedal.

„Áno, Gustáv, mám, pretože ten list skutočne potrebujem. Je pre mňa veľmi dôležitý. Ide o list, ktorý mi ukáže, kadiaľ mám ďalej kráčať. Ktorý nasmeruje moje kroky a ovplyvní celý môj život."

„Ty si ale výmyselník! List, ktorý ovplyvní tvoju budúcnosť, celý tvoj život? Neblázni! Čo je to za list?"

„To ti, Gustáv, zatiaľ nepoviem. Ale urobila som pre to všetko, aby som taký list mohla dostať a teraz čakám, že skutočne príde a nebude meškať."

„Aha! Tak dobre. Nebudem sa viac pýtať, no dnes ti musím povedať, že som ti ho ešte nepriniesol. Ale nebuď smutná, možno zajtra, keď pôjdem okolo a ty ma tu zase budeš čakať, budem mať pre teba inú odpoveď." A s nadvihnutím poštárskej čiapky a jemným úsmevom na tvári odfrčal.

„Tati, tak dnes opäť nie? Dnes sa ho nedočkám?" zašepkala som a prosebne zdvihla zrak k nebu. „Dnes mi nepríde list, Tati? Dobre, tak ja ešte jeden deň vydržím. Ale, prosím, sľúb mi, že ten list príde a nebude meškať..."

S láskou, annie

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?