Nočná scenéria II

Autor: Anna Mezovská | 12.5.2011 o 7:00 | (upravené 12.5.2011 o 9:29) Karma článku: 2,70 | Prečítané:  960x

Zistila som, že keď človek pozoruje oblohu, príde na nové objavy. Obloha je úžasným zdrojom inšpirácie nielen pre tých „umelecky ladených", ale aj pre úplne obyčajných ľudí, ktorí sa možno nevedia až tak odosobniť a lietať v oblakoch, ako to dokážu napríklad takí básnici. Opäť som mala možnosť pozorovať nočnú scenériu. Teda, všimla som si raz v noci, že mi do izby akosi veľmi intenzívne svietil mesiac. No a keďže ja rada odhaľujem príčiny javov dejúcich sa v mojom okolí, išla som ku oknu skontrolovať, čo sa vonku deje.

Napriek toľkej žiare, ktorá mi nedala spať, mesiac ešte nebol v splne. Len dorastal. Mňa však zaujalo, prečo som videla iba jeho žiaru. Kde boli hviezdy? Žeby si to rozmysleli a nechceli svietiť? Veď ony sú predsa s mesiacom dobré kamošky. Keď svieti on, tak svietia aj ony. A keď mesiac nesvieti, tak ony aj napriek tomu vytrvalo držia štafetu svietivosti, pokým sa k nim mesiac opäť nepridá.

„Hmm...? Kam zmizli tie hviezdy?"

Potom mi to docvaklo. Stačilo len zhasnúť lampičku na nočnom stolíku a už som videla aj hviezdy.

„Tak tu ste, beťárky! Chceli ste sa mi skryť, však? Ale ja som vás prekukla," tešila som sa ako malé dieťa. :-)

Niečo podobné by sa mohlo udiať, keby som stála napríklad na ulici priamo pod verejným osvetlením. Ani tam by som hviezdy asi nevidela. Iba mesiac, pretože on sa proste prehliadnuť nedá. A tak som rozmýšľala, ako môžem tento môj staro - nový objav preniesť do praktického života. A zistila som, že sa dá aplikovať v mnohých oblastiach, ktoré sa nás bytostne dotýkajú. Tak napríklad vo vzťahoch.

Ak túžime mať s niekým úprimný, otvorený a priateľský vzťah a neodstránime všetky prekážky, ktoré sú v našom srdci brániace prijať toho druhého presne takého, aký je, tak taký vzťah nikdy nebudeme mať. Alebo ak sa nebudeme správať čestne voči druhým, tak ani oni nebudú mať dôvod byť takí k nám. Keď však odstránime prekážku, ktorá je toho príčinou, máme právo očakávať čestnosť všade tam, kam pôjdeme. Alebo ak budeme robiť podvody, a myslím aj také úplne malinké, o ktorých sa možno nikto nikdy nedozvie, len my o nich budeme vedieť, tak je logické, že sa to kdesi v našom živote prejaví. A nie pozitívne, ale žiaľ negatívne, čo nechceme. Alebo... Je ešte veľa oblastí, kde nemôžeme vidieť hviezdy v našom živote. Na tie však už musíte prísť vy sami.

 

Be kind and honest and you will live a long life. Others will respect you and treat you fairly.

Buďte láskaví a úprimní a budete žiť dlhý život. Ostatní vás budú rešpektovať a budú s vami zaobchádzať spravodlivo.

 

With love, annie :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?